Dotacje do usuwania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w gminie Tarnowskie Góry

Od 5 maja 2020 r. weszły w życie nowe zasady udzielania dotacji do usuwania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Zgodnie z uchwałą Nr XX/221/2020 z dnia 17 kwietnia 2020 r. w sprawie zasad udzielania osobom fizycznym dotacji celowych na dofinansowanie kosztów związanych z usuwaniem, transportem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Tarnowskie Góry, istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów usunięcia, transportu i unieszkodliwienia azbestu, aby otrzymać dotację najpierw trzeba złożyć wniosek i zawrzeć umowę o udzielenie dotacji, a dopiero później przystąpić do realizacji inwestycji.

Dotację mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielami, współwłaścicielami, posiadaczami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Tarnowskie Góry, na których stwierdzono występowanie wyrobów zawierających azbest. Wysokość dotacji wynosi 80% kosztów poniesionych na usunięcie, transport i unieszkodliwienie lub transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, lecz nie więcej niż 3 000,00 zł.

Dotacje udzielane będą dla kompletnych wniosków złożonych w danym roku budżetowym, do wyczerpania środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie gminy

Strona www programu: https://tarnowskiegory.pl/2020/05/dotacje-do-usuwania-transportu-i-unieszkodliwiania-wyrobow-zawierajacych-azbest/

Operator programu: Gmina Tarnowskie Góry

Typ beneficjenta: Gospodarstwa domowe