Udostępnij na:

LIFE

Program LIFE to jedyny instrument finansowy Unii Europejskiej poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Jego głównym celem jest wspieranie procesu wdrażania wspólnotowego prawa ochrony środowiska, realizacja unijnej polityki w tym zakresie, a także identyfikacja i promocja nowych rozwiązań dla problemów dotyczących środowiska w tym przyrody. Jest to program zarządzany centralnie przez Komisję Europejską.

Wnioskodawcy, którzy chcą, by NFOŚiGW włączył się finansowo w realizację projektu mogą składać do NFOŚiGW osobne wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć LIFE ze środków krajowych. Każdego roku termin przyjmowania wniosków do NFOŚiGW oraz do KE publikowany jest wraz z formularzami wniosków. Beneficjent może łącznie ze środków KE i NFOŚiGW uzyskać dofinansowanie przedsięwzięcia nawet do wysokości 95% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie mogą otrzymać zarówno Beneficjenci koordynujący projektów realizowanych na terenie Polski, jak również polscy współbeneficjenci projektów międzynarodowych.

Do programu LIFE można zgłaszać duże przedsięwzięcie z zakresu ochrony środowiska i klimatu w ramach tematyki: natura i bioróżnorodność, gospodarka obiegu zamkniętego i jakość życia, mityzacja i adaptacja do zmian klimatu i transformacja energetyczna. Każdy z obszarów ma swoje terminy składania wniosków.

Dowiedz się więcej (ang): https://cinea.ec.europa.eu/life_pl

Dowiedz się więcej (wersja polska, strona w budowie): https://www.gov.pl/web/klimat/life

0 Udostępnień
Skip to content
Udostępnij na
Copy link
Powered by Social Snap