Usuwanie odpadów zawierających azbest w Nowym Sączu

Miasto Nowy Sącz ogłasza nabór wniosków na skorzystanie przez osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do nieruchomości, na której znajdują się odpady zawierające azbest, z usługi polegającej na nieodpłatnym usunięciu i przekazaniu do unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest, tj.:
- materiałów izolacyjnych zawierających azbest (kod odpadu: 170601);
- materiałów budowlanych zawierających azbest (kod odpadu: 170605).

Zakres świadczonej usługi obejmuje finansowanie czynności polegających na:
- pakowaniu [w przypadku zawierających azbest odpadów usuwanych z terenu nieruchomości, a powstałych na skutek zdarzenia losowego (pożaru, wichury, zawalenia się budynku) lub zakupionych i niewykorzystanych w budownictwie materiałów budowlanych zawierających azbest],
- załadunku,
- transporcie,
- przekazaniu do unieszkodliwienia,
- odpadów zawierających azbest.

Zakres świadczonej usługi nie obejmuje finansowania:
- wykonania demontażu pokrycia dachowego zawierającego azbest i/lub prac związanych z demontażem,
- zakupu nowych materiałów budowlanych oraz kosztów robót budowlanych związanych z ich zastosowaniem.

Strona www programu: https://www.nowysacz.pl/dotacje-ochrona-srodowiska-azbest

Operator programu: Miasto Nowy Sącz

Typ beneficjenta: Gospodarstwa domowe

Typ inwestycji: Budynki, infrastruktura, sprzęt