Udostępnij na:

Wymiana ogrzewania i odnawialne źródła energii w Tarnowie

Dofinansowanie obejmuje wymianę pieców węglowych na ogrzewanie ekologiczne oraz instalowanie mikroinstalacji OZE (kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych). Dofinansowanie można uzyskać na inwestycje realizowane na terenie Tarnowa. Na zastąpienie ogrzewania węglowego i zainstalowanie nowego ekologicznego źródła ciepła maksymalna dotacja może wynieść 5000 zł; na zainstalowanie słonecznego systemu grzewczego (paneli słonecznych) do ogrzewania wody dotacja może wynieść maksymalnie 4000 zł; na zainstalowanie systemu (ogniwa) fotowoltaicznego do produkcji energii elektrycznej można otrzymać dotację do 6000 zł.

Warunkiem skorzystania z dotacji jest m.in. nieprowadzenie działalności gospodarczej w nieruchomości, gdzie dokonywana jest zmiana ogrzewania lub mają być montowane odnawialne źródła energii. Dodatkowo w przypadku ubiegania się do dotację na mikroinstalację OZE konieczne jest posiadanie ogrzewania ekologicznego (nie na paliwo stałe) a dach, na którym instalowane będą urządzenia nie może zwierać elementów azbestowych.

.

Dowiedz się więcej: DOTACJE NA WYMIANĘ OGRZEWANIA I ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – TARNÓW – Polski Biegun Ciepła (tarnow.pl)

0 Udostępnień
Skip to content
Udostępnij na
Copy link
Powered by Social Snap